rozhovor..

30. března 2006 v 20:31 |  Joel Madden
TeenPeople: Good Charlotte jsou na turné se svými kamarády z pop-punkové kapely Simple Plan, jak jste se vůbec dali dohromady?
Joel: Naši starší fanoušci by nás rádi viděli na turné s Green Day a mladší zase se Simple Plan. Jsem v neustálém kontaktu s Billie Joe Armstrongem z Green Day a často jsme spolu mluvili o společném turné. Ale prostě to nevyšlo. Tak jsem se zeptal Simple Plan, co budou dělat na jaře a oni odpověděli "Nic". Je to perfektní spojení podobné muziky.

TeenPeople: Hádáte se mezi sebou, kdo bude mít větší šatnu?
Joel: Tak tohle pro nás nebude nikdy problém! Pokud by kapela tu šatnu tak moc chtěla, tak jim jí necháme. Tím spíš, když je ta kapela Simple Plan - takový milý kluci.

TeenPeople: Proč teď nosíš jenom bílé oblečení?
Joel: Já jsem vždycky chtěl dělat věci jinak. Předtím jsme nosili všechno černé a já jsem prostě chtěl něco nového. Šel jsem svou vlastní cestou. Pokračoval jsem v turné a chtěl jsem být kreativní. Trochu jsem se odpoutal od skutečného světa.

TeenPeople: Mluvíš jako punk-rockový Howard Hughes (skutečný samotářský boháč, kterého hrál ve filmu Letec Leonardo DiCaprio).
Joel: A víte co je na tom zvláštní? Když jsem se na tenhle film díval, cítil jsem se s tou postavou spřízněný. Někdy mi připadá, že mě vůbec nikdo nechápe. Zdá se, že jsem úplně normální, ale v mé hlavě mi koluje tolik bláznivých myšlenek, že si myslím, že by tomu nikdo nerozuměl, kdybych s ním o tom mluvil.

TeenPeople: Ty jsi vlastně byl nějakou dobu na terapii. Pomohlo ti to?
Joel: Pomohlo, ale teď tam už nechodím. Teď se soustředím na psaní dalšího alba. Budeme psát v září a říjnu na turné a chceme začít nahrávat v listopadu.

TeenPeople: Na to, že jsi rocker, jsi velký fanoušek hip-hopu.
Joel: Ve skutečnosti vycházím líp s hip-hopery než s rockery. Spoustu rockerů šlo na vysokou školu a založili kapelu pro radost, jenom aby si zahráli. Já to udělal kvůli živobytí, abych se dostal ze situace, ve které jsem byl. Hudba byla to jediné, co jsem měl. To je asi ten důvod, proč se stýkáme s tolika hip-hopery a proč jsou našimi kamarády. Benji je fakt dobrý kamarád s "the Game", já zase s Pharrellem a s Lil Jonem.

TeenPeople: Chodil jsi v poslední době s někým?
Joel: Ano, mám přítelkyni, ale rozhodl jsem se, že o našem vztahu nebudu mluvit. Někteří lidé mají rádi, když se z jejich vztahu dělá divadlo, ale to já nikdy dělat nebudu. Pokud si se mnou lidi nechtějí povídat o hudbě, pak se s nimi nechci bavit vůbec.

TeenPeople: Tak to je správné. Jsi šťastný?
Joel: Ano, v mnoha ohledech. Smutek mě sice provází na každém kroku, i v těch nejšťastnějších dnech. Ale myslím, že teď jsem šťastnější, než jsem ve svém životě vůbec kdy byl.

TeenPeople: Už jsi někdy přemýšlel o tom, že by ses vydal na sólovou dráhu?
Joel: Nevím, protože Good Charlotte má teď pořád co dělat. Dokud bude naše kapela chtít vydávat desky, je je budu natáčet s nimi s plným nasazením. Nemám žádné plány do budoucna jako třeba Gwen Stefani. Akorát vím, že budu pořád dělat muziku.

TeenPeople: Jak by vůbec znělo takové sólo album Joela Maddena?
Joel: Určitě by bylo spíš jako "I Just Wanna Live" než jako "Predictable" - to znamená tanečnější, popovější. Miluju Gwen Stefani, OutKast, the Faint, the Killers. Já přináším do naší kapely tu "popovost". Někteří lidé se kvůli tomu na nás naštvali, ale to jsem prostě já a já nemůžu změnit, co mám rád nebo kdo jsem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bara bara | E-mail | 15. července 2006 v 12:59 | Reagovat

naprosto dokanalej uplne nejlepsi :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.